Držíme slevy na Vaše oblíbené produkty 😜

Poznejte zaručený klíč k hubnutí

Už jste vyzkoušeli všechny diety, které existují. Od lowcarb, přes paleo, ananasovou dietu, mléčnou dietu, konče až u diety podle JLo, ale výsledky žádné?! Sveřepě se držíte rad, kterak po 18. hodině večer už nejíst, pečivu a přílohám se vyhýbáte obloukem, ale kila ne a ne dolů? Říkáte si, že Vám štíhlá postava není přána? Ale kdeže, za vinu může fakt, že nejste v kalorickém deficitu.

 

Co kalorický deficit znamená?

Je to velice jednoduché. Veškeré naše cíle se odvíjí od 3 základních rovnic, podle kterých je důležité se řídit. Pak už je jen čistě na Vás, jestli budete jíst podle paleo zásad, jestli budete zarytý lowcarb strávník nebo největší milovník sacharidů.

První rovnice je založena na stejném poměru příjmu a výdeje. Tedy, že přijmete takové množství energie, které během dne i vydáte. Vaše váha se na dodržení takové rovnice nebude příliš hýbat. Pakliže budete jíst za dva, ale jste spíše sedavý typ, budete přibírat, protože budete přijímat více energie, než spálíte, tudíž se začne přebytečná energie ukládat.

A pak je tu hvězda dnešního článku – kalorický deficit. Tedy, že spálíte více kalorií, než za den sníte, a bude tady docházet k onomu deficitu.

 

Jíst zdravě nestačí

Že jste se rozhodli zbavit přebytečného tuku a tak přejdete na zdravou stravu, je rozhodně skvělý start, ale úbytek tuku vám to ovšem nezaručí! Nestačí jíst pouze zdravě. I zdravé potraviny mají kalorie a naše tělo si to umí všechno pěkně spočítat. A pak to spočítá i vám a uloží si vše na horší časy. Mnoho lidí si myslí, že stačí jíst zdravě.

Ano, je velice důležité dbát na kvalitu potravin a jíst co nejméně zpracovaných potravin, ale na prvním místě kvalita potravin nestojí. Je možné, že jestliže jste se do této doby nezajímali o stravu, nevíte kolik čeho dané potraviny obsahují, a které ideální množství je právě pro vás a pro tížený úbytek váhy, kila neshodíte. Většinou to tedy v praxi dopadá tak, že takoví lidé jí najednou dvakrát tolik s tím, že "je to přeci zdravé, to můžu“. To je ale chyba. I se zdravým jídlem musíme opatrně, jde-li nám o redukci tuku.


Podpořte Vaši imunitu s výrobkem SKINNY IMUNIT.

Jak u diety vydržet?

Kamenem úrazu u nejednoho z nás je hlava. Mít správně nastavené myšlení je kolikrát mnohem těžší, než zvládnout kalorický deficit. Vy sami musíte vědět, proč to chcete. Děláte to především pro sebe, svůj dobrý pocit, své zdraví. Rozhodně svůj pokrok, v první řadě, nesuďte podle čísla na váze. To je velice relevantní pojem a má na něj vliv celá řada faktorů. Ať už spánek, stres, regenerace, poslední jídlo, předchozí den nebo pitný režim. Raději se vyfoťte na začátku vaší cesty, v průběhu a na konci, a hlavně využívejte krejčovský metr. Uvidíte mnohem větší rozdíl, než z jednoho čísla na váze.

 

Zvládněte kalorický deficit v klidu

1) Připravujte si jídla dopředu. Jedině tak Vás to nebude lákat navštěvovat rychlá občerstvení a fastfoody. Budete tak mít jistotu v tom, že tělu dodáváte potřebné a kvalitní živiny. Fastfoody a rychlá občerstvení jsou možná lákavě vonící, jsou ale také velice energeticky náročné. A pro menší ženu tak takové meníčko z rychlého občerstvení klidně může energeticky pokrýt celkový denní kalorický příjem.

2) Jídlo si rozplánujte do celého dne. Není dobré celé dopoledne hladovět a odpoledne to celé dohnat i s úroky. Pravidelnou stravou podpoříte trávení a vstřebávání živin. Mimo jiné eliminujete riziko uzobávání a nezřízených chutí.

3) Dejte přednost kaloriím z pevné stravy. Co si pod tím představit? Všechny ty lákavé frapuccina, cappuccina či sklenky červeného vína obsahují kalorie. Jenže tento typ kalorií vám vůbec nic nedodá, a už vůbec vás nezasytí, což v kalorickém deficitu sami poznáte. Vaším nejlepším přítelem bude heslo "hodně jídla za málo kalorií“. Dejte proto raději přednost kvalitní pevné stravě bohaté na vlákninu a živiny. Zelenina je totiž na vlákninu opravdu bohatá, a právě díky ní dosáhne vaše jídlo většího objemu a vy budete i více zasyceni, navíc je naopak chudá na kalorie.

Obnova střevní mikroflóry ke změně životního stylu a k podpoře hubnutí je klíčová. Vyzkoušejte SKINNY HEALTH DETOX k vyrovnání rovnováhy vašeho střevního mikrobiomu.

) Nevynechávejte žádnou složku potravy. Je nám jasné, že nejednou jste se dočetli, že proto, abyste zhubli, musíte vynechat nějakou složku potravy - nejčastěji přílohy a pečivo. Naše tělo ale rozhodně není hloupé, a jakmile si začnete vědomě něco zakazovat, o to větší tendenci k její konzumaci budete mít. Ani v dietě není nutné si odpírat přílohy, pečivo, mléčné výrobky nebo kousek dortu. Všeho s mírou, s dostatkem pohybu a dodržením rovnice příjem < výdej.  

Jak nejrychleji zhubnout?

1) ZAPOMEŇTE NA DIETY. Žádná dieta není dlouhodobě udržitelná a má spíše krátkodobý charakter. Neexistují žádné zázraky a příliš rychlý úbytek na váze nikdy nevěstí nic dobrého. Pokud se rozhodneme pro dietu, automaticky to pro nás znamená jakési těžké břemeno, které musíme určitý čas přetrpět, než se pomyslně zase vrátíme k našemu starému režimu. Během diety se navíc prohlubuje stres, který paradoxně vede k navýšení váhy. Proto zapomeňte na všemožné diety kolující internetem a zaměřte se na celkovou změnu životního stylu.

TIP: Abyste zjistili, kde nejvíce chybujete ve vašem jídelníčku, zkuste si nějaký čas své jídlo zapisovat, abyste si pak zpětně chyby uvědomili a mohli je tak napravit.

 

2) PLÁN JE PRVNÍM KROKEM K ÚSPĚCHU.Kdo je připraven, není překvapen. Stanovte si, kdy vám vyjde čas na to si alespoň tu půl hodinku pro sebe a cvičení najít. Přizpůsobte svůj trénink vašemu dennímu režimu, nikoliv svůj režim tréninku. Tím zamezíte tomu, že by vám cvičení nevycházelo a vy si tak stále nenacházíte výmluvy. Díky plánu nebudete mít pocit, že vám veškeré povinnosti dne padají na hlavu a utřídíte si tomu své myšlenky a plány. Mimo to dopředu připravené jídlo vám dodá dostatečné živiny. Správným tréninkem dále podpoříte kardiovaskulární činnosti, zvýšíte svůj energetický výdej, čímž podpoříte spalování tuků a jako třešničkou na dortu krásně vytvarujete postavu.

Nemáte inspiraci, co vařit? Mrkněte na naše jednoduché a lahodné recepty!

 

3) OMEZTE CUKR, ALKOHOL A FAST FOOD. Pitím slazených nápojů si jen podněcujete chutě na sladké - mimo to v jedné 1,5 l limonády se ukrývá strašných 80 g cukru! Omezením cukru ve vaší stravě snížíte tak svůj energetický příjem, čímž napomůžete vašemu cíli zhubnout. Dalším benefitem jeho omezení je předcházení riziku diabetu II. typu nebo onemocněním srdce. Alkohol v sobě skrývá velké množství tzv. skrytých kalorií, které našemu tělu nedodávají nic, co by efektivně využilo. Navíc alkohol zvyšuje chutě. Jídla z fast foodu jsou jen plná cukru, tuku a soli. Následkem toho se můžete cítit neustále nafouklí, plní a oteklí. Na junk foodu se dá také velice snadno vytvořit závislost, protože jeho konzumací se nám dostává pocitu potěšení, který vyvolává především dopamin. Mimo to takové jídlo je zbytečně energeticky náročné a chudé na vlákninu a vitamíny.

 

4) VSAĎTE NA OPRAVDOVÉ JÍDLO. Co si pod tím představit? Nezpracované potraviny, kde jejich složení nepokrývá celý obal. Důležitá je čerstvost a kvalita surovin, zajišťující potřebné množství živin. Do svých nákupních košíků proto volte celozrnné výrobky, mléčné výrobky, kvalitní druhy mas, ryby, vejce, čerstvé ovoce a zeleninu, nesolené a nepražené oříšky, luštěniny a obiloviny. Všechny tyto potraviny nás dokáží dostatečně zasytit a obohatíme naše tělo o minerály, vitamíny, základní živiny a potřebnou vlákninu.

Chcete ještě víc nakopnout spalování nadbytečných tuků? Vystrašte tuky s naším SKINNY FAT BURNER spalovačem!

5) JEĎTE NA ZELENOU.  Aneb zařaďte do svého jídelníčku dostatek vlákniny v podobě čerstvé zeleniny a ovoce. Vláknina urychluje průchod potravy trávicí soustavou a zpomaluje vstřebávání jednoduchých sacharidů, díky čemuž nedochází k prudkému zvýšení glykémie. Jak jsme již uvedli na začátku, napomáhá pocitu sytosti po jídle. Díky tomu regulujeme zbytečné chutě po mlskách. Dbejte proto na denní příjem kolem 25 g. To odpovídá zhruba 5 porcím ovoce a 7 porcím zeleniny za den.

 

6) KRÁLOVSTVÍ ZA SPÁNEK. Podle výzkumu vyšlo najevo, že pokud dlouhodobě podhodnocujeme spánek a spíme kolem pěti hodin, snižuje se tak v našem těle hladina testosteronu, který má vliv na správnou regeneraci po cvičení, ať už jste žena či muž. Nedostatek spánku zvyšuje riziko obezity a vede k hormonální nerovnováze, která způsobuje větší chutě nebo spánkovou deprivaci.

 

7) ODMĚŇTE SE. To je velice příjemný bod. Každého vždycky potěší, když něco dostane za to, že se mu něco povedlo. Tak proč si tu radost neudělat sami. Shodili jste kila, která jste si přáli? Šli jste na lekci cvičení, na které jste se tak dlouho přemlouvali? Tak se odměňte, však si to zasloužíte!

 

8) PRACUJTE S NEÚSPĚCHEM. Možná nejtěžší bod vůbec. Každý dělá chyby a každý den není posvícení. Někdy se prostě nedaří, všechno nám padá na hlavu a my bychom se nejradši zavrtali s obřím balením zmrzliny pod deku. Nevadí, že jednou něco nevyjde. Že se vám něco nepodaří. Nevyčítejte si, že jste neodolali nějakému zákusku nebo že vás přemohla lenora a vy nešli cvičit. Pokud to není často, nic se neděje. Jsme jen lidi. Jsme lidi, kteří se denně učí. Denně poznáváme, denně něco překonáváme, chybujeme, zkoušíme. A tak je přirozené, že to není každý den 100%. Důležitá je snaha a odhodlání. A to vy přeci máte.

 

9) UŽÍVEJTE SI TO. Je to život. Je to váš život. Vám by mělo jít o vaše zdraví a o to, jak se budete cítit. Neděláte to pro partnera, neděláte to pro to, abyste ukázala kamarádce, jak na to máte. Vy si dokažte, že na to máte, že vám záleží na vlastním životě a zdraví. Dělejte to, co vás baví. Vařte si zdravá skvělá jídla, na která se budete těšit. Dělejte sport, který vás bude naplňovat, a po kterém se budete cítit jako znovuzrození.

 

Užívejte si tu cestu, užívejte si život.