Držíme slevy na Vaše oblíbené produkty 😜

Jak na chutě? Food Blocker pomůže!

Máte často chutě na sladké nebo celkově na nutričně nevyvážená jídla? Nejdříve je potřeba si říct, že je úplně v pořádku, když máme občas chuť zhřešit a to „nezdravé“ jídlo si dopřejeme. Pokud nás však tyto chutě trápí velice často, je třeba se naučit je potlačit anebo jim předcházet.

 

Proč mě často trápí chutě, které neumím zkrotit?

1) Jím málo bílkovin - Pokud máte ve svém jídelníčku nedostatek bílkovin, je možné, že Vás trápí všemožné chutě. Bílkoviny totiž potlačují chutě a prodlužují pocit sytosti a uspokojení po jídle na další čas.

2) Jím nutričně nevyváženou stravu - Pokud často jíte fast foodová jídla, sladkosti, slané pochoutky, smažená jídla a potraviny s vysokým glykemickým indexem, tak není divu, že máte často nezvladatelné chutě. Tyto potravin si zahrávají s hladinou vašeho krevního cukru. Díky prudkým výkyvům glykémie (hladiny krevního cukru) tak budete mít chvíli po těchto jídlech brzy hlad a chuť, a tak se brzy vydáte hledat zase něco sladkého. Celkově větší pocit energie během dne získáte pravidelnou stravou s dostatkem všech základních živin, a nikoliv kávou s kouskem čokolády šestkrát denně.

3) Mám přirozené chutě před nebo během menstruace - V tomto období můžete pociťovat i větší hlad, podrážděnost a chutě na sladká, slaná a tučná jídla. Místo obědvání salátů a vynechávání příloh si v tomto období dopřejte více svého oblíbeného ovoce, anebo si obohaťte svou ovesnou kaši kvalitním ořechovým máslem.

4) Nudím se - Když se nudíte, častěji chodíte hledat do kuchyně něco dobrého, to známe asi každý.

Jak chutím předcházet?

1) Jezte dostatečné množství bílkovin - Bílkoviny dobře zasytí, a tak po jídle bohatém na bílkoviny nemíváme brzy hlad většinou nás netrápí chutě na sladké.

2) Jezte potraviny s vysokým obsahem vlákniny a nižším obsahem tuků - Zvyšte příjem zeleniny a ovoce.

3) Omezte konzumaci „lákavých“ potravin(čokolády, sušenky…) - Nikdy to totiž neskončí tím, že si dáte „jen jednu“. Pokud naše tělo není zvyklé tyto potraviny často konzumovat, tak si na ně ani nevzpomeneme. Nejlepší varianta je, pokud je vůbec nekupujeme a nemáme je doma na očích.

4) Rozložte si jídlo během dne podle sebe, jak Vám to nejvíce vyhovuje – nenechte se vyhladovět! - Jezte větší jídla, když máte největší hlad, rozplánujte si jednotlivá jídla tak, aby Vás nepřekvapily chutě ani hlad

5) Mějte dostatek kvalitního spánku - Jak už jsme zmiňovali v našem článku na téma spánek - nedostatek spánku vede k nižší hladině hormonu leptinu a vyšší hladině ghrelinu, což se může projevit jako větší hlad a menší sytost po jídlech.

 

Zdravé uspokojené chutí

Pokud Vás přepadne náhlá chuť na něco dobrého, zkuste se prvně napít velké sklenice vody a počkat, jestli to nepřejde. U některých lidí může nedostatek tekutin umocnit chutě i pocit hladu. Když máte chuť na něco sladkého a nedokážete to vydržet, zkuste si dát místo čokolády kus oblíbeného ovoce a k tomu sklenici například kefíru, který je zdrojem bílkovin. Tato menší svačina Vás zároveň i zasytí a jakýkoliv bílý mléčný výrobek s ovocem může být záchrana - potěší chuťové pohárky a zdravěji zažene chutě na sladké. Nakonec tip na letní horké dny – hroznové víno z mrazáku - osvěží nás a chutná výborně!

 

FOOD BLOCKER - NOVINKA MEZI SKINNY PRODUKTY

Se zvládáním chutí na něco sladkého nebo slaného Vám pomůže i náš výrobek FOOD BLOCKER. Food Blocker snižuje chuť k jídlu a napomáhá nám v redukci podkožního tuku. Zpomaluje novo-tvorbu tělesného tuku a cholesterolu z přijaté potravy a zároveň napomáhá omezovat pocit hladu. Pokud se Vám nedaří zvládat Vaše chutě na „nezdravé“ potraviny, tak Food Blocker může být super pomocníkem. FoodBlocker obsahuje extrakt z rostliny Garcinie kambodžské a chrom.

Garcinie obsahuje HCA (kyselina hydroxycitronová), která napomáhá s kontrolou tělesné hmotnosti při hubnutí a hraje roli v metabolismu lipidů. Podporuje přeměnu sacharidů přijatých ze stravy na zásobní glykogen a glukózu a díky tomu vyvolá v mozku pocit nasycení již po menší porci jídla. Podle některých studií HCA také brání ukládání tuků do tukových buněk a snižuje ukládání tuků v játrech.

Chróm (Cr) je stopový prvek, který se účastní metabolismu sacharidů a lipidů (má důležitou roli v aktivitách některých enzymů). Zároveň se chrom stará o udržení normální hladiny cukru v krvi. Chróm pomáhá snižovat chuť na sladké.