Držíme slevy na Vaše oblíbené produkty 😜

Proč začít běhat?

Ruku na srdce, že v dnešní době – a v počasí, které se nechce na jaře umoudřit – je celkem těžké se nějakým způsobem hýbat, a mít do toho ten pravý elán a drive.

Fitness stroje, na kterých jsme cvičili, odreagovali se a formovali postavu, se propadají pod nánosem prachu, jak na nich dlouho nikdo necvičil, a ta sněhová vánice, která nás sužuje, co deset minut, nás zrovna do venkovních aktivit, také nenaláká. Přiznejme si, že jsme trochu v prekérní situaci.

My se ale nedáme a budeme s tím bojovat. Protože věříme, že nebude sněžit (snad) celé léto, a ať už situace bude, jaká chce, cítit se hezky, fit, být zdravý a mít pěknou zpevněnou postavu do letních outfitů, je vždy příjemné a člověku to hned zvedne sebevědomí.

Určitě na světě existuje celá řada sportů, ke kterým potřebujete plno drahého vybavení. My se rozhodli ušetřit a zvolit běh. Běh, který bychom vám rádi v krátkosti představili, a pojali ho skvělou formou, jak:

spálit kalorie navíc, dostat se na čerstvý vzduch, vyplavit lavinu endorfinů, a podpořit zejména naše zdraví.

Jste připraveni? Tak se připravte na startovní dráhu, vyrážíme!

Běh je opravdu jako jeden z mála sportů, ke kterému vlastně nepotřebujeme víceméně nic. Potřebujete akorát kvalitní obuv, pohodlné oblečení, úsměv na rtech, případně sluchátka do uší a hlavně chuť a energii!

V ničem, ani v běhu, není naprosto důležité se s někým srovnávat, jestli jeden běží o pár sekund rychleji nebo pomaleji. Každý má své vlastní tempo, každý jsme někdy s něčím začínali, a tak je jasné, že z nás hned nebude druhý Bolt.

Pro samotný začátek můžete začít vyklusávat jednou či dvakrát do týdne. Věřte, že jestli začínáte, bude vám to stačit.

Před během se ovšem nezapomeňte protáhnout, stejně jak před každým jiným cvičením. Uvolněte a rozhýbejte klouby, zaskákejte si například běžeckou abecedu. Nemusíte ani vyběhnout v první minutě. Můžete začít chůzí, pak chvíli popoběhnout, pak opět chvíli jít rychlejším krokem. Věřte, že postupně se jednotlivé intervaly mezi sebou budou zkracovat, a vy pak poběžíte celou trasu v kuse bez větších problémů. 

 

Kde ideálně běhat?

Jestli máte tu možnost, vždy upřednostněte lesní cesty oproti asfaltu. Je to z důvodu, že lesní cesty o něco více šetří vaše klouby a hlavně v přírodě získáte s během mnohem lepší pocit, více zdravého vzduchu než na chodníku mezi paneláky.

 

Vyplatí se běhat nalačno?

Ačkoliv doba lačnění je čas, kdy náš trávicí trakt není zatížený, hladina krevního cukru je relativně nízko a jaterní glykogenové zásoby jsou předvyčerpané, může docházet k rychlejšímu spalování tuků, nikoliv ideální pro sportovní výkonnost. Abyste úspěšně redukovali nadbytečný tuk, vždy bude klíčová rovnice výdej > příjem. Je ale jasné, že každému se trénuje lépe v jinou časovou dobu. Jestli hodláte běžet brzy ráno před snídaní, můžete si dát jen banán a nasnídat se až po tréninku.

Pro ty z vás, co se ale rádi nají hned, máme pár skvělých doporučení. Dbát byste měli zejména na dostatek bílkovin ve stravě, komplexních sacharidů a vhodných tuků.

Před během je lepší sníst něco lehčího, aby se vám při výkonu neudělalo zle od žaludku. Vhodná je taková svačinka - 1 – 1,5 hodinu před tréninkem. Zvolit můžete bílý řecký jogurt s ovesnými vločkami, které nám zastupují ony komplexní sacharidy a kousek ovoce pro doplnění rychlé energie. V tento čas není úplně žádoucí sníst půl pixly ořechového másla či jiných – ačkoliv zdravých – tuků. Je to z důvodu, že tuky jsou makroživinou, které se nejdéle tráví a jsou nejvíce energeticky náročné, a zpomalili by nejen náš sportovní výkon, ale necítili bychom se ani dobře.

Stejného pravidla bychom se měli držet i po běhu. Tedy doplnit kvalitní bílkoviny a komplexní sacharidy.

 

Zdravotní přínosy běhu:

  • zlepšíte si vaši celkovou fyzickou i psychickou kondici
  • je to perfektní nástroj k úbytku váhy
  • posilujete srdeční činnost a imunitu
  • snižujete riziko infarktu, mrtvice a cukrovky
  • přispíváte vašim kostem a svalům
  • snižujete riziko osteoporózy
  • zvyšujete si hladinu vitamínu D
  • zlepšujete spánek
  • odbourává deprese, stres
  • budete se cítit skvěle!

 

Které doplňky stravy zvolit?

Běh je stejná fyzická aktivita jako každá jiná, a i proto tady je důležité dbát na dostatečný příjem vitamínů a minerálních látek. Nezanedbat bychom měli dostatečný příjem hořčíku, který napomáhá od bolesti svalů. Jeho zdrojem je například banán, sušené meruňky nebo datle. Dále vápník - ten je pro naše kosti a slouží jako prevence osteoporózy. Vápník nám dodají mléčné výrobky. Sodík je následně  potřebný k udržení optimální hladiny soli v našem těle, která se pocením ztrácí.

Jestliže je vaším cílem redukce tuku, vyzkoušet můžete i malé pomocníčky v podobě spalovače tuku FAT BURNER, a vy tak dosáhnete svých výsledků o něco lépe. V kombinaci s L-CARNITINEM, který transportuje uložený tuk do mitochondrií a tím dojde ke spalování tuku.

O spalovači FAT BURNER jste jistě již slyšeli. Máme na něj velice kladné recenze, za což jsme opravdu rádi, a i to má svůj důvod! Je totiž navržen tak, aby efektivně pálil tuky, mimo to snižuje únavu a potlačuje chuť k jídlu.

Důležité je mít na paměti, že obsahuje kofein, takže určitě jej neberte před spaním (k tomu vám skvěle poslouží NIGHT BURNER, který je navržen speciálně na noc). Důležité je ke spalovači dostatečně pít a tělo hydratovat!

Nejlepších výsledků docílíte užíváním 1 kapsle denně před fyzickou aktivitou a v den volna ráno se snídaní.

L-carnitine je tělu vlastní látka, která je nezbytný k pálení nadbytečného tuku. Můžeme říci, že během cvičení tělo nadbytečný tuk využívá jako energii, a proto se ho náš organismus efektivně dokáže zbavit. Jeho doporučené dávkování je užívat 1 kapsli před jídlem a 1 kapsli před fyzickým výkonem.

Pár řádky výše jsme zmiňovali důležitost stravy, a to zejména bílkovin, které se podílejí na ochraně našich svalů a podporují celkovou regeneraci. Někdy ale nastane chvíle, kdy se člověk zapomene najíst, nestíhá, nemá připravené krabičky, a tak je vždy dobré mít v záloze takovou rychlou pomoc. V podobě proteinu. PROTEINOVÝ PRÁŠEK je jednoduchý a v tašce nezabere žádné místo.

Můžeme s klidným svědomím říci, že protein je něco, co vás v dietě bude zachraňovat. Nejen, že se po něm budete cítit zasycení, můžete ho mít při sobě během dne, ale zejména jeho široká paleta sladkých chutí, vás bude zachraňovat v ty momenty, kdy vás přepadnou chutě po sladkém.

Stačí si vždy rozmíchat odměrku (tj. 30g) do 200-250 ml vody, případně mléka, protřepat a můžete vychutnávat! Protein je i skvělou alternativou do svačinek, kdy jej stačí jen promíchat do jogurtu nebo během pečení s ním nutričně a lahodně obohatit kdejaký dezert. Na fantazii se meze nekladou!

Abychom vám ušetřili nějakou tu kačku a čas, abyste nemuseli vše objednávat po jednom kuse a všechno hledat zvlášť, připravili jsme pro vás výhodný balíček! A ne ledajaký! Ale pro každého sportovce, běžce či jen prostě aktivního jedince!

Výhodný balíček je složen právě ze sladkého PROTEINU, L-CARNITINE A FAT BURNER!

A naším posledním tipem pro ochranu vašich svalů, skvěle poslouží BCAA, neboli větvené aminokyseliny. Jsou dobře stravitelné a putují ihned do krve, odkud přechází do svalů, díky čemuž jsou okamžitým zdrojem energie a ochrany.

 

Doufáme, že vás dnešní článek maličko poňoukl k tomu nazout tenisky a vyrazit do přírody!