Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Whole30 dieta
17.08.2022

Whole30 dieta

Whole30 je 30denní program vyžadující vyloučení veškerého zpracovaného jídla (obiloviny, luštěniny, mléčné produkty), přidaného cukru a alkoholu z jídelníčku.

Je to nutriční program, který byl založen v roce 2009 manželi Hartwigovými a dnes začíná být velmi populární. Autoři diety tvrdí, že hlavním cílem není zhubnout, ale zlepšit zdraví, obnovit zdravý metabolismus a celkově změnit přístup k životu. Při dodržování Whole30 programu bychom se neměli vážit, měřit, počítat kalorie a stresovat se.

Výjimky ze zakázaných potravin tvoří například přepuštěné máslo, ovocná šťáva, fazolové lusky, cukrový hrášek, ocet, sůl a polotovary, které jsou minimálně zpracované jako je například kokosové mléko v konzervě, jablečné pyré, rajčatová omáčka, kuřecí vývar (vše bez obsahu glutamanu, siřičitanů a karagenu). Po 15 dnech dodržování tohoto programu by se měly objevit pozitivní účinky jako je kvalitnější spánek, zmírnění alergických reakcí, lepší soustředěnost a nižší bolestivost kloubů.

Whole30 dieta je založena na podobném principu jako Paleo dieta – strava povoluje pouze ty potraviny, které měli dostupné lovci a sběrači v paleolitu. Je to například maso, ořechy, vejce, oleje, čerstvá zelenina a ovoce. Strava tak vylučuje obiloviny, luštěniny, mléčné výrobky a jiné zpracované potraviny stejně jako Whole30.

 

Program (nebo dieta) Whole30 má několik přínosů. Prvním velkým přínosem je zákaz alkoholu a přidaného cukru. Pokud by se nám podařilo tyto zákazy aspoň nějakou dobu (i delší než 30 dnů) dodržovat, dosáhli bychom příznivých výsledků. Dalším přínosem je to, že minimálně zpracované potraviny mají zachovanou svou původní formu, hlavně jsou v nich uchovány důležité živiny a neobsahují přísady, které učiní konečný produkt chutnějším nebo přitažlivějším. Konzumace nezpracovaných potravin slouží jako prevence chronických onemocnění (obezita, diabetes 2. typu, hypertenze a srdeční choroby).

Problém tohoto programu je striktnost a to, že je omezený pouze na 30 dní. Co se stane, až po 30 dnech začnete jíst jako předtím? Nejspíše kila naberete zase zpátky. Jako vhodnější alternativa se jeví nebýt na sebe tolik přísný – občas si dopřát na co máme chuť, ale být v tom konzistentní. Je lepší brát konzumaci převážně nezpracovaných potravin jako životní styl a uvědomit si, že takto je to pro naše tělo nejlepší a nejpřirozenější.

Jestli však chcete dosáhnout svých výsledků o něco dříve a trochu snadněji, tak doporučujeme vyzkoušet naše výrobky Fat Burner, Night Burner a Food Blocker. S našimi produkty a vhodnou vyváženou a pestrou stravou dosáhnete svých cílů i bez přísných,  časově omezených (a často nesmyslných) programů.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA