Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
👹 Je tady pěkně pálivá čertovská nadílka 👹 Nyní můžeš mít dva bezkonkurenční spalovače za akční cenu 🔥🔥🔥
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak zvládat stres a jak se ho zbavit?
07.10.2022

Jak zvládat stres a jak se ho zbavit?

Stres nás ovlivňuje mnoha způsoby, jak fyzicky, tak emocionálně, a v různé intenzitě.Výzkum ukázal, že stres může být v některých případech i pozitivní. Díky němu jsme bdělejší a pomáhá nám to v určitých situacích podávat lepší výkon.Bylo však zjištěno, že stres je prospěšný pouze tehdy, pokud je krátkodobý. Nadměrný nebo dlouhodobý stres může vést k onemocněním, jako jsou srdeční choroby a duševním zdravotním problémům, jako je úzkost a deprese.

 

Stres mohou způsobit nejrůznější situace. Nejčastěji jde o práci, finanční záležitosti a vztahy s partnery, dětmi nebo jinými členy rodiny.Někdy však neexistují žádné zjevné příčiny.

Jak bylo výše zmíněno, mírný stres nám může pomoci k lepším výkonům v náročných situacích, ale příliš velký nebo dlouhodobý stres může vést k fyzickým problémům. To může zahrnovat nižší úrovně imunity, zažívací a střevní potíže, jako je syndrom dráždivého tračníku (IBS), nebo problémy s duševním zdravím, jako je deprese. Proto musíme stres zvládat a udržovat ho zdravý, abychom předešli dlouhodobému poškození našeho těla a mysli.

Snížené imunitě z důvodu stresu můžete předcházet i užíváním našeho výrobku Imunit. Imunit je komplex vitamínů a minerálních látek, které posílí vaše zdraví, zlepší imunitní systém a podpoří obranyschopnost organismu.

 

Několik tipů, jak se se stresem vypořádat, když už přijde:

1) Uvědomit si, že stres se může projevovat i fyzicky. Musíte vytvořit spojení mezi pocitem únavy nebo nemocí a tlakem, kterému čelíte. Neignorujte fyzická varování, jako jsou napjaté svaly, přílišná únava, bolesti hlavy nebo migrény.
 
2) Identifikujte příčiny.Roztřiďte možné důvody svého stresu na ty s praktickým řešením, na ty, které se časem stejně zlepší, a na ty, se kterými nemůžete nic dělat. Pokuste se pustit ty z druhé a třetí skupiny – nemá smysl se starat o věci, které nemůžete změnit, nebo o věci, které se vyřeší samy.
 
3) Přehodnoťte svůj životní styl.Berete si toho na sebe moc? Děláte věci, které byste mohli předat někomu jinému? Můžete dělat věci klidněji? Možná budete muset upřednostnit věci, kterých se snažíte dosáhnout, a reorganizovat svůj život tak, abyste se nesnažili dělat všechno najednou.

 

Předem stresem se dá také chránit. Zde jsou nějaké tipy:

1)Jezte zdravěji.Zdravá strava sníží riziko vzniku nemocí souvisejících se stravováním. Také přibývá důkazů o tom, jak jídlo ovlivňuje naši náladu. Pocit pohody si lze udržet tím, že zajistíme, aby naše strava poskytovala dostatečné množství živin důležitých pro práci mozku, jako jsou základní vitamíny a minerální látky a voda.
 
2) Dejte si pozor na kouření a konzumaci alkoholu.I když se může zdát, že snižují napětí, je to zavádějící, protože problémy mohou často zhoršit.
 
3) Cvičte. Fyzické cvičení může být při zmírňování stresu velmi účinné. Pomoci vám může i to, že se půjdete projít na čerstvý vzduch.
 
4) Dejte si občas pauzu.Udělejte si čas na odpočinek. Říkat "Já si prostě nemůžu vzít volno" nemá smysl. Při snižování úrovně stresu je zásadní najít rovnováhu mezi odpovědností k ostatním a odpovědností k sobě.
 
5) Už jste slyšeli o „mindfulness“?Mindfulness neboli všímavost je o věnování pozornosti tomu, co se odehrává uvnitř nás a kolem nás v přítomném okamžiku. Meditaci všímavostí lze praktikovat kdekoli a kdykoli. Výzkum naznačil, že u některých lidí může snížit účinky stresu, úzkosti a dalších souvisejících problémů, jako je nespavost, špatná koncentrace a špatné nálady.
 
6) Dopřejte si klidný spánek. Problémy se spánkem jsou běžné, když trpíte stresem. Snažte se zajistit dostatek odpočinku.
 
7) Nebuďte na sebe příliš přísní. Snažte se brát věci s nadhledem. Koneckonců, všichni máme občas špatné dny.
 
 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA