Jak se zbavit podzimní únavy?
Podzim je pro mnoho lidí nejkrásnějším obdobím v roce. Stromy a lesy zbarvené od žluté po tmavě červenou, temně modrá obloha a nejčerstvější vzduch. Pro některé je však střídání ročních období méně příjemné a může vést k náhlému poklesu energie.
Mnoho lidí si na podzim stěžuje na únavu, nedostatek energie a celkově špatnou náladu. Říká se tomu: „Sezónní afektivní porucha“. Postihuje lidi se změnou ročních období, ale většinou na podzim nebo v zimě.
Úbytek denního světla v podzimních a zimních měsících ovlivňuje cyklus spánku a bdění v těle. Světlo ovlivňuje sekreci melatoninu z epifýzy, který reguluje cyklus spánku a bdění, také známý jako cirkadiánní rytmus. Snížení expozice světlu způsobuje zvýšení produkce melatoninu, což má za následek pocit malátnosti nebo únavy.
Další příčinou může být nedostatek vitaminu D, který vzniká, když je naše pokožka vystavena slunečnímu záření. Příznaky nedostatku vitaminu D mohou být: deprese, slabost, úzkost a oslabený imunitní systém.
Jak proti podzimní únavě bojovat?
Strava: Zdravá a vyvážená strava vždy pomůže vašemu tělu předcházet nemocem. Potraviny, které nám mohou pomoci překonat podzimní únavu: zelenina, banány, kokos, bobule goji.
Vitaminy: Když máme k dispozici méně čerstvého ovoce, je důležitější než kdy jindy dodat tělu všechny živiny, které potřebuje. Je důležité mít dostatek vitaminu A, C, D, E a vitaminu skupiny B. Zde jsou některé potraviny, které jsou v sezóně, které vám pomohou dosáhnout doporučených dávek živin: červená řepa, jablka, dýně a hrušky.
Zdravé tuky: Zdravé tuky jsou mimo jiné velmi důležité pro váš kardiovaskulární systém a pro produkci hormonů. Snažte se jíst hodně lososa, olivového oleje a avokáda. Všechny jsou bohaté na zdravé mastné kyseliny.
Komplexní sacharidy: Jednoduché cukry mohou mít negativní vliv na naše zdraví. Tyto cukry je lepší omezit. Zkuste konzumovat zdravé, komplexní sacharidy, jako jsou například luštěniny nebo celozrnné výrobky.
Fyzická aktivita: Bylo prokázáno, že cvičení zvyšuje hladiny serotoninu. Být fyzicky aktivní pomáhá vašemu imunitnímu a kardiovaskulárnímu systému a pomáhá vám udržet si zdravou tělesnou hmotnost.
Procvičování mysli: Duševní zdraví je stejně důležité jako fyzické zdraví. Pokud se v tomto ročním období necítíte dobře, vyzkoušejte některé relaxační techniky. Způsob, jakým se na věci díváme, závisí na nás a lze jej změnit. Někdy vidíme svět složitější, než ve skutečnosti je.
Naše doporučení: SKINNY IMUNIT na doplnění všech potřebných vitamínů a pozitivní energie :)