Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak se zbavit neustálé chuti na sladké?
02.01.2023

Jak se zbavit neustálé chuti na sladké?

Sladká je první chuť, kterou lidé preferují od narození. Sacharidy stimulují uvolňování serotoninu a dopaminu v mozku a navozují dobrý pocit (podobně jako drogy).

Avšak problém není v tom, že si jednou za čas dopřejeme něco malého na chuť. Cukr se v dnešní době nachází v mnoha zpracovaných potravinách – ochucené jogurty, omáčky, džusy,… Ale když si k tomu ještě dopřáváte sladkosti, tak zkonzumujete příliš velké množství cukru a ani o tom nevíte.

 

Proč tedy máme chutě na sladké a jak se jich dlouhodobě zbavit:

1) Síla zvyku – Touha po cukru často vzniká v průběhu času. Jinými slovy, jde o zvyk. Konzumaci něčeho sladkého můžeme mít spojenou s tím, že si dáváme něco dobrého po jídle. Po konzumaci našeho oblíbeného dezertu se navíc cítíme dobře (vyplaví se nám v mozku dopamin). Tím se naše chování mění z konzumace cukru ve zvyk.

Řešení – Pokuste se si po jídle vytvořit jiný (zdravější) zvyk, který „přeprogramuje Váš mozek“. To může být například – dát si hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa, hraní oblíbené deskové hry, relaxační koupel.

 

2) Hormony – Vaše chutě na sladké mohou souviset s hormonem „hladu“ ghrelinem. Ghrelin je důležitým hormonem, který využívá propojení s mozkem, aby nám dal najevo, že máme chuť k jídlu. Uspěchaný způsob života, ve kterém si často nedokážeme najít čas na jídlo, poté jeho hladinu zvyšuje. To však vede k pocitům „vlčího hladu“, který se může vymknout kontrole.

Řešení – Dodržovat vyváženou stravu. Zní to jako klišé, ale je to opravdu nejlepší řešení. Jíst dostatek bílkovin a komplexní sacharidy – zelenina, luštěniny,…

 

Tip na blokaci nechtěných chutí - Pokud máte pocit, že jíte sladkého pořád hodně, pomůže Vám chutě dostat pod kontrolu doplněk stravy SKINNY Food Blocker, který snižuje celkovou chuť k jídlu a zároveň redukuje podkožní tuk. Ten s chutěmi na sladké hravě zatočí.

 

3) Nízká hladina serotoninu - Nižší hladina serotoninu v mozku způsobuje touhu po cukru. Strava bohatá na cukr totiž zlepšuje náladu a zmírňuje úzkost.

Řešení - Najděte zdravější způsoby, jak zvládat úzkost a stres.

 

4) Nedostatek spánku - Nedostatek spánku je spojen s přejídáním, zejména s nadměrnou konzumací nezdravého jídla.

Řešení – Zde je řešení jasné. Pokuste si nastavit vyhovující spánkový režim. Opět můžete kouknout na náš článek o spánku.

 

Pokud hledáte „životabudič“ s velkou dávkou energie a zároveň blokátor chutí k jídlu, správnou volbou je SKINNY Fat Burner, který pomáhá spalovat tuky, snižuje únavu a potlačuje chuť k jídlu.

 

5) Nedostatek některých živin - Pokud se Vám bez cukru například točí hlava, mohlo by to znamenat nějaký hlubší problém, například hypoglykémie (nízká hladina krevního cukru). Avšak nedělejte ukvapené závěry. Když vašemu tělu chybí určité minerální látky, které se podílejí na regulaci hladiny inzulínu, může to také ovlivnit vaši touhu po sladkém. Například, když naše tělo nedostává dostatek hořčíku, bude mít problémy s přiváděním energie do buněk a touží po cukru, aby pomohl zvýšit hladinu energie.

Řešení – Ať už se jedná o nutriční nedostatek nebo hlubší zdravotní problém, je nejlepší poradit se se svým lékařem. Odborník může pomoci určit, co Vám chybí, kolik toho potřebujete, a zajistit, aby nedostatek živin nevedl k dalším problémům.

Nejen nechtěné chutě, ale i odvodnění řeší další doplněk stravy SKINNY Water Cut, který vylučuje přebytečnou vodu z našeho organismu a pozitivně ovlivňuje metabolismus živin, navíc má antioxidační účinky.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA