Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak se vyhnout přibírání během Vánoc a opravdu můžeme přibrat 5 kilo tuku?
09.12.2022

Jak se vyhnout přibírání během Vánoc a opravdu můžeme přibrat 5 kilo tuku?

Vánoce, to je období, které znamená blížící se zkázu pro vaše cíle v oblasti zdraví, fitness a výživy, že? Špatně. Je pravda, že litry svařáku vám nějaké ty nežádoucí kalorie přidají, to ale neznamená konec světa. Během Vánoc si dopřáváme větší množství jídla i alkoholu a naše fyzická aktivita není nic moc, tím pádem by malé přibírání na váze nemělo být překvapením! Ale je na vás, jak se k tomu postavíte.

Mezi polovinou listopadu a polovinou ledna dospělí v západních zemích přiberou v průměru 1 - 0,5 kg1. Nabrat za Vánoce několik kilogramů tuku by vyžadovalo opravdu silný apetit. Abychom přibrali pouhé kilo tuku například z cukroví, museli bychom v energetickém nadbytku za 3 dny sníst celkově asi 1,7 kg cukroví. To je zhruba 560 g cukroví na den, což jen pro představu vychází asi na 55 kusů 10g cukroví. Navíc nabraná hmotnost přes Vánoce nemusí být jenom tuk. Může to být zvýšený obsah tráveniny ve střevech, zvýšené zásoby glykogenu ve svalech (zásobní forma sacharidů) nebo lehce zvýšená tělesná voda vázaná na svalový glykogen a zadržená voda kvůli zvýšené konzumaci slaných potravin.

 

 

Pár tipů od nás, jak se přibírání během Vánoc vyhnout:

1) Pijte dostatek vody.

2) Jezte k svátečním jídlům i dostatek zeleniny. Zelenina je zdrojem vlákniny a díky ní se budete cítit i více sytí a nepřijmete tolik kalorií.

3) Buďte aktivní i během svátků. Dokonce i něco tak jednoduchého, jako je rodinná procházka, může odvést vaši mysl od jídla.

4) Dejte si pozor na ujídání během dne - Snažte se dbát na své stravovací návyky. Pokud se přistihnete, že jíte jen proto, že je v okolí nějaké jídlo – a ne proto, že máte hlad – je nejlepší se těmto „svačinkám“ vyhnout úplně.

SKINNY TIP: Pokud si chcete přece jen trochu více dopřát a nemít výčitky, vyzkoušejte naše jedinečné spalovače tuku – Fat Burner a Night Burner. V kombinaci s fyzickou aktivitou jsou ideálním řešením, jak se vyhnout přibírání během svátků. Fat Burner kromě spalování tuků také snižuje únavu a chuť k jídlu. Night Burner vám zase pomůže spalovat tuky i v noci.

5) Dostatek spánku. I během Vánoc může docházet k spánkové deprivaci, a to může vést k přibírání na váze.

6) Pokuste se jíst jídla s dostatkem bílkovin. Sváteční jídla jsou obvykle bohatá na sacharidy, ale s nízkým obsahem bílkovin.

7) Zkuste částečně omezit alkohol a sladké nealkoholické nápoje. Tyto nápoje do vaší stravy přispívají velkým množstvím cukru a kalorií, což může vést k přibírání na váze.


  1. Schoeller DA. The effect of holiday weight gain on body weight. Physiol Behav. 2014 Jul;134:66-9.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA