Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Zůstaňte fit i během Vánoc
03.12.2019

Zůstaňte fit i během Vánoc

Slavnostně připravené tabule se ohýbají pod všemi těmi dobrotami, které jen volají po jejich ochutnání. Návštěvy příbuzných, sváteční hodování, alkohol a hromada vánočního cukroví.

Jak to zvládnout? Jak se vypořádat s každoročním problémem odolat všem těm dobrotám a lákavě vonícímu cukroví?

Navíc je ve vánočním období řada fitness center a sportovních zařízení zavřená – to vše nahrává tomu, že naše tělo reaguje přirozeně – bez pohybu s permanentně plnými talíři a … váha jde nahoru.

 

Přestaňme se ale strachovat z Vánoc, však ne nadarmo se říká, že se jedná o období klidu a míru, a my si tedy nebudeme přidělávat vrásky něčím, jako je jídlo.

 

Ačkoliv je vánoční veselí neodmyslitelně spjato s dobrým jídlem a pitím a my máme k dispozici takřka neomezený přísun kalorií skrytých v tradičních pokrmech, které útočí na naše opasky, je během vánočních svátků nejdůležitější přítomnost našich blízkých.

 

Pojďme si teď zmínit několik bodů, které nám pomohou, abychom si ty opasky nemuseli zas tolik povolovat, abychom se cítili stále fit a zůstali v duševní i fyzické kondici po čas svátků.

 

 1. Nevažte se. Možná vás to bude svádět si po tom výborném bramborovém salátu na tu váhu stoupnout a lamentovat, ale nedělejte to. Jídlo ze slavnostní tabule vám ve vašem těle může zadržovat vodu, protože nebude zvyklé po tom celoročním dodržování zdravé lehké stravy na takovou hromadu tučného jídla, a právě to se na váze ukáže. Jakmile se vrátíte zpět do svého režimu, voda zase odteče a s ní se stabilizuje i váha.

 

 1. Ani během svátků nezapomínejte na zeleninu. Zelenina v sobě skrývá hodně vody, vlákniny a má málo kalorií. To znamená, že vás dokáže řádně zasytit, aniž byste se dostali do velkého kalorického nadbytku, který vede ke zvýšení hmotnosti.

 

 1. Jezte dostatek bílkovin. Cukroví, bramborový salát, vaječňák, smažený kapr... všechno to obsahuje velké množství tuků a sacharidů. Bílkoviny jsou ale nedílnou součástí a velice potřenou součástí našeho jídelníčku, kterých máme během Vánoc nejméně. Díky bílkovinám si zajistíme ochranu svalů a většího zasycení. S tím se pojí i takový malý pod bod – jezte pomalu a jídlo si vychutnejte. Uvidíte, že se budete cítit více zasyceni, než kdybyste jedli páté přes deváté v rekordním čase.

 

 1. Všeho s mírou. Vánoce jednou skončí a vy najednou začnete přemýšlet, kde se vzal ten tukový prstenec kolem vašich boků. Ačkoliv byste si ten krásný vánoční čas měli užít se vším všudy, i během nich bychom měli myslet na naše zdraví. Vždy přemýšlejte nad důsledky svého jednání, abyste pak zpětně nebědovali. Nic si neodpírejte, ale ani se nepřejídejte.

 

 1. Užívejte spalovače. Na rovinu bychom si měli říct, že během Vánoc zhubne opravdu jen málokdo. Ale abyste co nejméně eliminovali nárůst tukové hmoty, takový spalovač by toho mohl být dobrým pomocníkem. Termogenní spalovač tuku udrží váš metabolismus na vyšších obrátkách a podpoří tak snahu alespoň o udržení hmotnosti a odbourání určitého množství vody z vašeho těla.

 

 1. Nezapomínejte na pohyb. To jestli zrovna přes vánoční svátky zavřeli vaše fitko nebo jiné sportovní zařízení, ještě neznamená, že jste odsouzeni sedět celé dny na gauči před pohádkami a okolo sebe mít drobky od cukroví.

Vezměte přátelé, rodinu, psího mazlíčka nebo prostě si jen sami vyjděte na procházku, do přírody, na lyže nebo brusle.

Věřte, že čerstvý vzduch a pohyb vám udělá dobře a mimo to vám pomůže s lepším trávením všech těch dobrot. A hlavě, budete mít pocit, že jste opravdu pro sebe něco udělali a opravdu se budete cítit lehčeji.

 

Tipy na odlehčení jídel

 • místo majonézy zkuste zakysanou smetanu či bílý jogurt
 • tradičního tučného kapra můžete zkusit vyměnit za pstruha či candáta připraveného z grilu nebo obaleného ve vajíčku a lahůdkovém droždí

 

Celý rok pevně dodržujete stravu, cvičíte, makáte na sobě a Vánoce tu jsou od toho, abychom si odpočinuli. Měli jste 364 dní na to makat na 100 %. Věřte nám, že ten jeden den se nic nezmění.

Nepřijdete o vaše těžce vydržené svaly, ani se vám nestane nic hrozného. Užijte si především ten čas, kdy můžete vypnout, zvolnit, uvolnit se a načerpat novou sílu a energii do dalšího roku, kdy budete opět makat na 100 %.

Neznamená to ale, že během svátků zapomeneme všechny zásady zdravého životního stylu a najednou si nasyslíme tváře jako křeček. Jak jsme již psali – všeho s mírou, s rozumem a s chutí (o tu se nebojíme ;))

 

Za celý náš SKINNY tým Vám přejeme krásné prožití Vánočních svátků, příjemnou a klidnou atmosféru a doufáme, že pod stromečkem naleznete to, co si přejete.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA