Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Voda v našem těle - co s přebytečně zadrženou vodou?
22.04.2022

Voda v našem těle - co s přebytečně zadrženou vodou?

Voda je významnou součástí našeho organismu. Bez příjmu vody nebo tekutin či potravin, které vodu obsahují, by se náš život rychle zastavil. Voda je součástí každé buňky, je obsažena i v mimo buněčném prostředí.

Obsah vody se v průběhu života v našem organismu mění, za stabilních podmínek by však měl být konstantní. Nejvíce vody obsahují tkáně novorozence a kojence. Uvádí se, že v časném věku tvoří voda 75 % všech tkání. Množství vody v organismu však postupně klesá. U chlapců školního věku tvoří asi 64 %, u děvčat školního věku asi 53 %. Mezipohlavní rozdíl přetrvává i v dospělosti, kdy muži mají ve svém organismu asi 53 % a ženy asi 46% vody.

 

Co ovlivňuje rovnováhu vnitřního prostředí?

Jsou to hlavně tzv. elektrolyty - v buňkách jsou hlavními ionty draslík (K+) a organický fosfor (PO-3), mimo buňky je hlavním iontem sodík (Na+) a chlor (Cl-). Transport vody ve vnitřním prostředí je úzce vázán na sodík, kdy zvýšení jeho obsahu v mimo buněčném prostředí vede k většímu hromadění vody a snížení vede ke snížení objemu vody mimo buňky.

Významný vliv zde má i nervový systém a systém žláz s vnitřní sekrecí (tvorba hormonů). Trávicí trakt například vodu přivádí, ale i vylučuje. Prostřednictvím ledvin, kůže a plic se voda z organismu ztrácí.

 

V jakých případech náš organismus významným způsobem zadržuje vodu?

  • přirozené zadržování vody na začátku ovulace a menstruace
  • pokud je naše strava založená převážně na fast-foodu a je plná cukrů a soli 
  • vysoká četnost tréninků může vyvolat stres pro naše tělo, který může zvýšit hladinu hormonu kortizolu (ten pak podporuje zadržování vody)
  • závažné choroby – jako je například dlouhodobě neléčená snížená funkce štítné žlázy, onemocnění ledvin a srdce nebo poruchy lymfatického systému
  • může docházet k zadržování vody také kvůli nedostatku draslíku v naší stravě, anebo při užívání různých léků nebo hormonální antikoncepce

 

Proč se zadržované vody zbavit?

Zadržovaná voda může vyvolat celou řadou potíží – nadváha, komplikace při spalování a hubnutí, nadměrné pocení, otoky končetin a pocit těžkých nohou.

 

Pokud Vás trápí zadržování přebytečné vody v organismu, tak Vám může pomoci naše novinka WATER CUT!

 

Doplněk stravy WATER CUT je vyroben z přírodních látek, které napomáhají k vylučování přebytečné vody z našeho organismu, pozitivně ovlivňují metabolismus živin a mimo to mají na náš organismus i antioxidační účinky. Navíc také napomáhá k čistění organismu, podporuje normální trávení a imunitu.

WATER CUT obsahuje například extrakt z kopřivy dvoudomé, která podporuje vylučování vody z organismu tím, že ovlivňuje stav a funkci srdce a cév a podporuje cirkulaci krve. Navíc dodává tělu energii a povzbuzuje imunitu! J Dále ve složení najdeme například extrakt z petržele – ta podporuje normální funkci ledvin a močového měchýře. Petržel také napomáhá k čištění organismu a vylučování toxinů. Výrobek obsahuje ještě několik dalších přírodních látek, které kromě vylučování přebytečné vody, zajišťují také stabilní hladinu cholesterolu a cukru v krvi a ovlivňují chuť na sladké.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA