Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Stravou proti akné
20.01.2020

Stravou proti akné

 

Naše jídlo má velký vliv na to, jak se budeme cítit. Uznejte sami, že se správným trávením a fungováním svého těla, se cítíte lépe a sebevědoměji, než když se cítíte jako balónek před prasknutím. A stejně tak je to s pletí.

S čistou a zdravou pokožkou se budete cítit sebevědoměji a nebudete mít tendenci svůj obličej skrývat pod vrstvou make-upu. Proto se dnes budeme věnovat vlivu výživy na naši pleť.

Pojďme společně jednou pro vždy zatočit s bolestivými pupínky!

 

Co je akné a jak vzniká?

Akné potrápilo v dospívání kde koho, a někdo se s tím možná pere ještě nyní. Jedná se o jedno z nejčastějších onemocnění kůže, které je zapříčiněno zánětem vývodů mazových žláz.

Pod akné si každý představí ty nepříjemné zarudlé pupínky a puchýřky s hnisavým obsahem na naší pleti. Nikdo dopředu neví, jestli se mu akné vyhne, či nikoliv. Svoje nejbouřlivější období s akné si většina z nás prožila v období puberty, zejména u pánů důsledkem zvýšené produkce mužských hormonů.

 

Rizikové faktory

Akné může zhoršovat nejen špatná péče o pleť nebo kouření, ale zejména nesprávná strava. Jako jeden z největších problémů je přemíra konzumace jednoduchých cukrů a nadbytek soli.

Ohroženi tvorbou akné jsou i jedinci užívající antidepresiva, steroidy nebo antibiotika, která přispívají k poruše střevní mikroflóry a tím neblaze prospívají i stavu vaší pokožky. 

Jeden z dalších neblahých vlivů je stres. Lehce se to říká a hůře dělá. Dnešní uspěchaná doba neprospívá tomu, abychom se nestresovali. 

Stres je jedním z hlavních faktorů problematické pleti a uznejte sami, že jakmile nevíte, kam dřív skočit a co udělat dříve, ihned se to projeví nejen na vaší náladě, ale i na vaší pokožce.

 

Jak je to s mléčnými výrobky. Opravdu škodí, jak se můžeme všude dočíst? 

Na internetu se můžete častokrát dočíst, že viníkem za problematickou pleť mohou mléčné výrobky.

Proč tomu tak je? Mléčné výrobky mají specifickou skladbu aminokyselin a mají tak vliv na vylučování inzulínu z organismu, a právě z toho vznikla tato domněnka. Žádná studie však nepotvrdila přímou spojitost s mléčnými výrobky na vznik akné.

 

Správnou stravou ke zdravé pokožce 

Nevěšte ale hlavu, nic nemusí být ztraceno. Nemusíte hned utíkat do lékárny pro předražené zázračné  mastičky.

 

Kvalitní jídelníček je základ všeho

Volba potravin, které budete konzumovat, bude určovat, jak se budete cítit, fungovat, pracovat, regenerovat, spát, jak kvalitní nehty a vlasy budete mít a nebo právě jak rozšířené akné mít budete.

Vsaďte na co nejméně zpracované potraviny. Volte potraviny jako jsou libová masa, ryby, sezónní ovoce a zelenina, obiloviny, luštěniny, vejce a ořechy. Vyhněte se naopak smaženým, mastným a příliš sladkým a tučným jídlům. 

 

Které doplňky stravy jsou vhodnou volbou?

Rybí olej je sázkou na jistotu, se kterou nešlápnete vedle. Vykázal pozitivní účinky na akné díky jeho protizánětlivým účinkům. Většina z nás ho má spojený s nevábně chutnající tekutinou na lžičce, ke které nás denně doma nutili. Naštěstí si už v dnešní době můžeme dopřát rybí tuk příjemnějším způsobem, například dobře připravenou rybkou. 

Rybí tuk podporuje pokožku zevnitř. Jeho dlouhodobá konzumace podporuje elasticitu pokožky.

Dalším pomocníkem je vitamín D, který byste neměli opomíjet. Organismus si vitamín syntetizuje díky slunečnímu záření, proto je nejčastější jeho konzumace formou tablet, ale i tak se najdou potraviny, ve kterých ho můžeme naleznout, jakým jsou margaríny, kvalitní oleje a tučné ryby. 

Vitamín A spolu se zinkem zlepšují stav pokožky a akné. Zinek napomáhá jeho transportu a snižuje tak produkci kožního mazu.

Nalezneme ho nejčastěji v červených druzích zeleniny, jakou je mrkev, paprika nebo rajče. Mimo jiné jej nalezneme ve žloutcích a játrech

 

Zinek působí protizánětlivě a antioxidačně, čímž posiluje celkovou obranyschopnost organismu. Nalezneme ho v hovězím maseústřicích nebo krabech.

Pro podporu hojení akné je ,,éčko“. 

Vitamín se podílí na regeneraci tkáňových procesů, díky čemuž zlepšuje hojení nezbedných pupínků. Jeho antioxidační účinky působí preventivně proti ucpání pórů a odstraňuje toxiny. Získáme ho z mandlíolivového olejehráškuvajec nebo vepřového masa.

 

Co si z toho závěrem vzít? 

Než upustíte uzdu své peněžence a svoji lékárničku obohatíte o celou řadu mastiček a tablet, abyste se zbavili nepříjemného akné, napřed začnete od základu, jakým je správná pestrá strava a správná hydratace organismu. Jak se říká - méně je někdy více, a než zbytečně platit za předražené zázračné preparáty slibující odstranění akné, zaměřte se na kvalitu vašeho jídelníčku. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA