Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Potraviny menstruace
24.04.2021

Potraviny menstruace

Každá žena toto období v měsíci moc dobře zná. Křeče v břiše, bolesti hlavy, pocity na zvracení, únava, nepříjemné pocity nadýmání, změny nálad a chutě, chutě, chutě.

Jestliže je vaším cílem zdravá životospráva, snažíte se o sebe dbát, možná i teď před horkými letními dny stáhnout pár kilo dolů, abyste se cítila v letním oblečení hezky a sebevědomě – řekněme si upřímně, že období před menstruací a samotná menstruace nám tento čas maličko hatí, necítíme se ve své kůži, jsme oteklí, nesví a s náladou, jak na horské dráze.

A do toho ty příšerné chutě…! Existuje totiž několik potravin, které tohle celé naše trápení dokáží výrazně vylepšit nebo naopak také zhoršit.

Pojďme se dnes společně podívat, jak si v takovém období ohlídat jídelníček, abychom co nejvíce eliminovali špatné pocity a naopak si pomocí vhodné stravy, přilepšili.

 

Kterým potravinám je lepší se v období menstruace vyhnout?

1) Cukr - Cukr je obecně zlý, ať je období, jaké chce. Všeho s mírou, jak se říká. Nadbytek jednoduchých cukrů rozkolísá hladinu krevního cukru v krvi. To má vliv na zvýšené chutě a výkyvy nálad.

 

2) Nadměrné množství soli - Zvýšené množství soli ve stravě vede k zadržování vody v těle, se kterým se pojí právě oteklost určitých partií těla. Doporučená denní dávka soli na den je 5 g.

 

3) Alkohol je nepřítelem každé situace - Ano, ano. Alkohol dehydratuje, způsobuje bolest hlavy a může být i důvodem žaludečních obtíží.

 

4) Káva a kofein - Ačkoliv bychom dali království za hrnek kávy, ne vždy je k užitku. Zvýšená dávka kofeinu může mít vliv na bolest hlavy nebo zvyšovat úzkost a zhoršovat náladu, zejména ve dnech, ve kterých jsme citlivější – jako je právě období menstruace.

 

TOP 5 tipů

1) Dostatek tekutin - Pití je důležité, ať už máte jakékoliv období. Zejména pak období menstruace. S dostatkem tekutin eliminujete riziko bolesti hlavy a zabráníte zadržování vody, které má velký vliv na následný vznik otoků.

 

V tomto období můžete vyzkoušet popíjení mátového čaje, který ulevuje křečím a nevolnostem. Popíjení kombuchy přispívá naší imunitě a je prokázáno, že má vliv i na snížení menstruačních obtíží.

 

2) Správně nastavené živiny - …zejména bílkoviny. Bílkoviny mají totiž schopnost zvyšovat sytící efekt. Tím efektivně předejdete možným nájezdům na výtečně vypadající dorty a sladké zákusky, ke kterým vám nechtěně sjíždí oči, jakmile jdete kolem cukrárny.

Nezapomeňte proto v každém jídle mít nějakého zástupce bílkoviny – ať už maso, rybu, mléčný výrobek, tofu, vajíčko nebo luštěniny.

 

3) Koření - Když už jsme u toho jídla, taková kurkuma obsahující kurkumín dle studií zmírňuje projevy premenstruačního syndromu. Zázvor si naopak umí relativně dobře poradit s problematickou menstruací.

 

4) Dostatek ovoce a zeleniny - Sladší druhy ovoce vám pomohou zkrotit chutě po sladkém jídle – například banán, hroznové víno nebo mango. Doporučujeme jej ale nekonzumovat samotné, aby vám nechtěně nevzrostla hladina krevního cukru. To by bylo spíše ke škodě, než k užitku. Ke každému kousku ovoce přidejte vhodnou bílkovinu, jak jsme již zmiňovali pár řádky zpět, nebo hrstí oříšku či lžící ořechového másla.

Silná a dlouhá menstruace má za následkem pokles železa v ženském organismu, proto vyzkoušejte zařadit listovou zeleninu k jeho doplnění. Může se jednat o mangold, kadeřávek nebo slavný špenát. Množství železa naleznete i v červeném mase, vnitřnostech nebo oříškách.

 

5) Sladká tečka na konec - Pořád jsme ženy, a prostě sladké je něco, pro co máme slabost. A ruku na srdce – která žena by odolala kombinaci čokolády a oříšků? Žádná. Ačkoliv jsme vám v předešlých větách radili, jak předejít chutě po sladkém, nemůžeme se tohoto faktu zříci úplně – a to z jednoho prostého důvodu. Čokoláda opravdu zabírá!

Místo nekvalitní tabulky čokolády, ale raději sáhněte po kvalitním hořkém kousku, který je mimo to bohatý, jak právě na železo, tak i hořčík. Kvalitní čokoláda navíc obsahuje větší množství bílkovin, vlákniny, vitamínů či minerálních látek. Navíc, dle studií je prokázáno, že kvalitní hořká čokoláda napomáhá zmírňovat nepříjemné projevy menstruace.

Bonusově vám doporučujeme určitě v těchto dnech vyzkoušet jógu ke zklidnění těla i duše, termofory a hřejivé polštáře nebo příjemné masáže.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA