Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3.  Podpořte svou imunitu
30.03.2020

 Podpořte svou imunitu

Zdraví by teď mělo být naší prioritou, ostatně jako tomu mělo vždy být. Je proto velice důležité chránit sebe i své okolí a dbát na své duševní i psychické zdraví.

Proto vám dnes přinášíme důležité body k podpoře imunity a posilnění zdraví. Náš imunitní systém zajišťuje rozpoznání a následnou likvidaci bakterií a virů. Posilnit naši obranyschopnost můžeme ať už doplňky stravy, správnou životosprávou nebo pohybem.

 

1. Správná životospráva

Základem zdravého těla bude vždy pestrá a vyvážená strava. Snažte se teď co nejvíce zaměřit na kvalitní suroviny, co nejméně zpracované, bez přidaných jednoduchých cukrů, které negativně ovlivňují schopnost bílých krvinek pohlcovat škodlivé bakterie.

Neměli byste holdovat ani zpracovaným potravinám a polotovarům. Smažené jídlo plného transmastných tuků, které se podílejí na ucpávání našich cév raději vyměňte za doma, čerstvě připravené jídlo, připravené na kvalitním oleji nebo využijte jej péct v troubě.

Vsaďte na zelenou! Teď je ta nejvhodnější doma zařadit antioxidanty v podobě ovoce a zeleniny.

Na jaře jsou skvělé ředkvičky, pro bystřejší mozek, špenát – dodávající vitamín krásy, hlávkový salát redukující stres, polníček pro zdraví našich cév, květák snižující cholesterol nebo kapustičky pro naši imunitu.

Setkali jste se již s glukany? Jedná se o látky získané ze stěn hub, například hlívy ústřičné. Posilují imunitu a bojují se záněty lymfatických uzlin nebo posilují naše játra.

Tím, že aktivují malé části lysozomů, ničí cizí látky v našem těle.

Dostatečnou konzumací probiotik, jako je kefír a mléčné výrobky, dostanete do svého těla laktobacily zlepšující střevní mikroflóru a podílejí se na ničení infekcí v těle.

2. Dostatečná hygiena

Myjte si správně ruce pokaždé, co přijdete domů. A jak na správné mytí rukou? Ruce si opláchněte čistou teplovou vodou a aplikujte mýdlo. Dlaně mezi sebou třete krouživým pohybem, omyjte i hřbet ruce a mezi prsty. Nezapomeňte na palce. Mýdlem zajeďte i pod prsty, abyste špínu dostali zpoza nehtů.

Ruce si následně opláchněte čistou teplou vodou a důkladně osušte. 

 

3. Neošizujte se o spánek

Nejlepší, co pro své tělo můžete udělat, je mu dát dostatečný čas na regeneraci po tom namáhavém dni, který jste měli.

Ideální je nastavit si nějakou večerní rutinu, během které vaše tělo naučíte přepnout do klidového režimu.

Snažte se chodit spát ve stejný čas, mějte optimální teplotu ve vaší ložnici, vyzkoušet můžete i večerní meditaci na uklidnění a před spánkem se už vyhnout projíždění televizních seriálů na Netflixu nebo scrollování instagramu.

Díky kvalitnímu spánku snížíte chutě, podpoříte lepší náladu, regeneraci a zvýšíte koncentraci na práci.

4. Vitamíny

Strava není jen o mase a nějaké příloze. Je velice důležité nezapomínat ani na mikronutrienty jako jsou vitamíny a minerální látky.

Zařaďte pití vody s citronem hned zrána pro nakopnutí metabolismu, pro doplnění tekutin po noci a zároveň tak přijmete i potřebný vitamín C, který je klíčový pro naši obranyschopnost a mimo jiné zvyšuje odolnosti i vůči infekčním onemocněním.

Pokud budete do stravy zahrnovat ořechy a luštěniny, obohatíte se tím o zinek, hořčík nebo vitamín E.

5. Choďte do přírody

Jaro je ideální čas na procházky do přírody. Příroda začíná rozkvétat, sluníčko svítí a my si tak dopřáváme i potřebný vitamín D.

Nejen, že díky pohybu posilujeme kosterní a svalové svalstvo, přijímáme čerstvý kyslík, ale přijímáme i důležitý vitamín D.

Jeho nedostatek vede k častým nevolnostem, infekcím, většímu riziku nachlazené nebo i špatné náladě.

Naopak jeho dostatečné množství stimuluje a podporuje náš imunitní systém, podporuje správnou funkci svalů nebo funkci naší mozkové aktivity.

Mimo to aktivní pohyb je předpokladem pro silný a správně fungující imunitní systém.

 

6. Otužujte se

Věděli jste, že ranní ledová sprcha po ránu má řadu zdravotních benefitů? Slouží jako prevence proti nachlazení, zpevňuje kůži, snižuje napětí naší mysli, posiluje metabolismus a v neposlední řadě nastartuje náš metabolismus hned po ránu!

 

7. Relaxujte a smějte se

Během smíchu se vám z mozku vyplavují endorfiny – neboli hormony štěstí, který mají pozitivní vliv na vás psychický stav.

Jak tomu tam bývá, když je zdravá psychika, je zdravá i naše fyzická stránka. Relaxace je pak vhodným způsobem, jak eventuálně psychiku vrátit do vyrovnaného stavu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA