Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Letní nízkokalorické drinky bez výčitek
16.07.2021

Letní nízkokalorické drinky bez výčitek

Na toto období jsme se těšili všichni. Prázdniny, výhled na slunné moře, v jedné ruce oblíbená knížka, na kterou nebyl čas celý rok, a v druhé ruce ještě oblíbenější letní chladivý drink. No počkat. A co moje dieta?

Hubnutí a alkohol. Věčné téma a jistý druh potěšení pro většinu z nás. Jak si občas ale dopřát oblíbený alkoholický drink, aniž bychom zmařili dosavadní snahu o zdravé, a pěkně vypadající, tělo, předešli výčitkám a zkrátka si to užili?

 

Určitě se shodneme na tom, že alkohol nepatří mezi potravinu, která by pro nás měla být nějak prospěšná. Regeneraci nám to neurychlí, zhubnout nám nepomůže, a druhý den nám může být akorát zle, když to neskončí u jedné skleničky.

I tak je ale součástí společenských událostí. S jeho přípitkem se pojí řada událostí, a je – můžeme říci – příjemnou součástí společenských akcí. To, že je alkohol vysoce kalorický víme. Možná jste se již setkali s termínem ,,prázdné kalorie,“ tedy že neobsahuje nic, co by naše tělo potřebovalo a vyžadovalo. Navíc z krátkodobého hlediska podporuje chuť k jídlu a větším chutím.

Možná proto, si vždy ke skleničce otevřete nějaké oříšky, brambůrky nebo slané dobroty, poznáváte to? A alkohol společně s těmito, většinou, tučnějšími a vysoko sacharidovými potravinami, už dobrá kombinace do hubnutí, potažmo zdravého životního stylu, opravdu není. Mimo to dokáže organismus dehydratovat. Pak můžete mít tendence žízeň zapíjet slazenými kalorickými nápoji nebo zajídat.

Proto se dost možná druhý den probouzíte opuchlý, nateklý a nejste ve své kůži. Kombinace alkoholu, soli, nedostatečné kvalitní hydratace a tučnějších mlsek ke skleničce si ráno umí vybrat svou daň.

 

Samozřejmě vás tímto nechceme odlákat od konzumace alkoholu. Jak jsme zmínili již na samotném začátku, jedná se o součást společenských událostí, ale na rčení: "Všeho s mírou", je opravdu hodně pravdy, a bude to platit i v dnešním článku.

Když už vás taková událost nebo chvilka se skleničkou čeká, dbejte na dostatek neperlivé neochucené vody. Předejdete tak dehydrataci a navíc je větší pravděpodobnost, že vám druhý den nebude tak nevolno, i z toho důvodu, že díky čisté vodě nebudete mít takovou potřebu zbytečně mlsat.

 

Jak zeštíhlit některé letní drinky?

Piña Colada -Při přípravě vynikajícího karibského drinku použijte místo plnotučného slazeného kokosového mléka, neslazený kokosový nápoj, který obsahuje minimum tuků a kalorií. Pak už jen přidáte rum a ananasový džus, jak jste zvyklí.

Kubánskou specialitu Mojito můžete kaloricky zeštíhlit tím, že třtinový cukr vyměníte za bezkalorické práškové sladidlo nebo stévii. Pak už jen přidáte podle zvyku rum, lístečky máty, led a limetkový džus.

Dietnější verzi Cuba Libre připravíte pomocí Coly zero namísto klasické, a přidáte klasicky bílý rum.

U vín je nejméně kaloricky náročným suché víno, naopak nejvíce kalorické jsou sladké druhy vín.

Co se týče pochutin, které jsou k vínu či alkoholu typické, potraviny bohaté na tuk a sacharidy můžete vyměnit za menší hrst nepražených a nesolených oříšků nebo připravit zdravější zeleninové chipsy.

Ačkoliv takových alternativ lze pár vymyslet, stále budou letní drinky, které prostě neošulíte. Jsou už připravenou směsí několika druhů alkoholu, včetně slazených ovocných šťáv a dalších specifických ingrediencí, kdy jejich vynechání se už nerovnalo drinku, na který máme chuť. Někdy jednoduše neexistuje light verze. A je zkrátka lepší všeho s mírou si dopřát.

 

Co si tím závěrem vzít?

Asi žádný nutriční specialista či lékař vám nedoporučí pití alkoholu, máte-li určité zdravotní problémy, snažíte se hubnout nebo jen žit zdravěji. Alkohol má sám o sobě víc negativ než pozitiv. Ale zkrátka v životě přijdou okamžiky, kdy je naprosto v pořádku nebýt 100%. Je v pořádku si s přáteli tu skleničku dát, připít si během důležité události a nic si nevyčítat. To je hlavní – nic si nevyčítat.


Ta sklenička, ten jeden letní drink po tak dlouhé době, vám vaši cestu za zdravým a fit já opravdu nezruinuje. A třeba to v ten moment neprospěje tak úplně vašemu fyzického zdraví, ale naopak to prospějeme tomu psychickému. A o to bychom se měli starat stejně jako o to fyzické.

Smějte se, nasávejte vitamín D, bavte se a zkrátka si to užijte! 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA