Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Jaký má správný spánek vliv na hubnutí?
10.02.2022

Jaký má správný spánek vliv na hubnutí?

 

Spánek je fyziologický stav klidu a relaxace s minimální pohybovou aktivitou a omezeným vnímání okolního prostředí (při spánku totiž dochází ke změně našeho vědomí). Ve spánku dochází k regeneraci našeho těla (např. imunitního, nervového nebo kardiovaskulárního systému).

Nedostatek spánku může mít vliv na tělesnou kompozici našeho těla. Spánkový deficit nás totiž může brzdit v redukci hmotnosti. Je to například z toho důvodu, že v případě spánkové deprivace dochází k vyššímu pocitu hladu (mimo jiné díky zvýšené hladině hormonu ghrelinu). Proto můžeme po noci, kdy jsme neměli dostatek spánku, zaznamenat vyšší chuť k jídlu. V dnešní době je nedostatek spánku stále více častý. Lidé se snaží stíhat velké množství úkolů za jeden den, ale už zapomínají na dlouhý a kvalitní spánek. 

I když se budeme soustředit na jiné části redukčního procesu opravdu důkladně (trénink, strava), ale nebudeme dostatečně spát, tak nedosáhneme takových výsledků, jakých bychom dosáhli při dostatečném a pravidelném spánku. Toto tvrzení podporuje i studie, která porovnávala dvě skupiny lidí, kdy jedna skupina byla poučena o tom, jak zlepšit kvalitu jejich spánku, druhá nikoli. (Obě skupiny podstupovaly silový trénink po dobu deseti týdnů.) Po ukončení studie došlo u obou skupin k srovnatelnému nárůstu beztukové tkáně – 1,3 kg a 1,7 kg u skupiny, která byla poučena o spánkové hygieně. Studie však zjistila velký rozdíl ve změnách tělesného tuku – první skupina nabrala 0,8 kg tukové tkáně, zatímco druhá skupina s optimalizovaným spánkem shodila 1,8 kg tuku! *

 

Pokud chcete dosáhnout těch nejlepších výsledků a podporovat spalování tuků i ve spánku, tak náš výrobek Night Burner je přímo pro vás. Night Burner je doplněk stravy, který stimuluje centrální nervový systém a má tzv. termogenní účinek. Termogenní účinek znamená, že se nám zrychlí metabolismus a zvýší se tělesná teplota, a to má za následek využití energie z tukových zásob a následnou redukci tuku. Náš výrobek neobsahuje kofein, takže nijak nenarušuje kvalitu spánku a zaručuje tak klidnou noc. Složení je navíc kompletně přírodní. Obsahuje například chrom a HCA, které navíc omezují chuť k jídlu. Kapsle nemají žádné škodlivé vedlejší účinky a jsou lehce stravitelné. 

Je ale nutné si uvědomit, že náš výrobek jen doplňuje váš základ, který musí být pevně daný. Z toho důvodu je třeba si osvojit zvyky, které nám zajistí kvalitní spánek. A na to pro vás máme pár tipů:

  1. Nepřejídejte se před spaním, nejezte těžká jídla. Může vám být nepříjemně a těžko, a navíc váš trávicí systém jede na plné obrátky, což znamená, že tělo není v klidu a připravené na spánek. Dávejte si pozor také na konzumaci kofeinu před spánkem.
  2. Zkuste před spaním omezit tzv. modré světlo (mobilní telefon, obrazovka počítače, televize). Modré světlo, které elektronika vyzařuje, může totiž narušit proces spánku. 
  3. Spěte optimálně dlouho a hlavně pravidelně. Dospělí člověk by měl spát 7- 9 h denně.
  4. Optimalizujte teplotu místnosti, ve které spíte. Před spaním vyvětrejte. 
  5. Mějte pravidelný pohyb s určitým časovým odstupem od spánku.
  6. Dejte šanci i bylinným čajům.

 

Se správnými návyky během dne i před spánkem a s naším výrobkem Night Burner určitě dosáhnete svých vysněných výsledků. Ať už se vaše cíle týkají optimalizace vaší váhy nebo jen lepšího pocitu a pohody.  

 


JÅBEKK, Pål, et al. A randomized controlled pilot trial of sleep health education on body composition changes following 10 weeks resistance exercise. The Journal of Sports Medicine and Physical Fitness, 2020.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA