Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Jak poznám, že jím málo?
17.03.2022

Jak poznám, že jím málo?

Napadlo Vás někdy, že nejíte moc ale naopak málo? A že ty různé signály, co Vám tělo dává, pramení z nedostatku živin a energie? Nedostatečný přísun energie, makro i mikro živin může být stejně častý jako jejich nadbytek. Pokud máte často špatnou náladu, je Vám často zima, anebo jste často nemocní, tak to může být Váš případ.

Toto všechno mohou být signály toho, že jíme málo:

 • Špatná nálada: Dlouhodobý nízký příjem kalorií a restriktivní stravovací návyky jsou spojovány s podrážděností a náladovostí.
 • Únava: Příliš málo kalorií může vést k únavě kvůli nedostatečné energii na cvičení nebo provádění pohybu nad rámec základních funkcí.
 • Nekvalitní spánek: Nedostatek jídla je spojen se špatnou kvalitou spánku, včetně delšího usínání a méně času stráveného hlubokým spánkem.
 • Zažívací potíže: Přísné diety a nedostatečný příjem potravy mohou vést k zácpě, částečně kvůli menšímu množství odpadních látek tvořících stolici a pomalejšímu pohybu potravy trávicím traktem.
 • Pocit zimy: Nízká tělesná teplota je jen jedním z mnoha nepříjemných důsledků velmi nízkého příjmu kalorií. Může to být i proto, že chronické omezení kalorií vede k nižším hladinám hormonu štítné žlázy T3 (trijodtyronin), což je hormon zodpovědný za udržování naší tělesné teploty.
 • Neúspěšné hubnutí: Příliš málo jídla může vést ke ztrátě svalové hmoty a ukládání tuku, což snižuje naši bazální metabolickou rychlost (BMR) a ocitneme se v začarovaném kruhu.
 • Časté nemoci
 • Chutě na sladké
 • Bolesti hlavy

 

 

Velkou roli kromě energie a makro živin totiž hrají i mikronutrienty (minerální látky a vitaminy), ty mají vliv např. na naši náladu. Pokud však nepřijmeme i dostatečné množství energie, mohou nás trápit chutě na sladké. Když vynecháme velké jídlo, tak se může stát, že přijdeme domů a vyjíme celou lednici a pak je náš denní příjem velmi vysoký. Takže je určitě lepší si dát nutričně hodnotné a vyvážené jídlo.

Určitě není jednoduché přijít na to správné a ideální množství. Nejlepší cesta je poslouchat své tělo a snažit se jíst vyvážená a plnohodnotná jídla.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA