Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
👹 Je tady pěkně pálivá čertovská nadílka 👹 Nyní můžeš mít dva bezkonkurenční spalovače za akční cenu 🔥🔥🔥
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak dosáhnout zdravě vypadající pokožky pomocí potravin?
15.07.2022

Jak dosáhnout zdravě vypadající pokožky pomocí potravin?

 

S přicházejícím létem všichni přirozeně trávíme více času venku a vystavujeme svou pokožku slunečnímu záření. Při venkovních aktivitách je však na prvním místě se před slunečním zářením chránit. Je důležité chránit oči slunečními brýlemi a pokožku krémy s dostatečným SPF faktorem, tedy číslem na jejich obalech, které udává stupeň ochrany před škodlivým UVB zářením. Dlouhé letní dny venku na slunci mohou být velice zrádné.

 

Věděli jste ale, že s ochranou pokožky nám mohou pomoci i některé živiny? Tyto živiny zároveň podpoří vaše opálení a dodají pokožce zdravě vypadající vzhled.

 

Které bioaktivní látky nám pomohou ke zdravému opálení?

1) Beta-karoten

Beta-karoten je rostlinný pigment červené, oranžové a žluté barvy. Beta-karoten je provitamín vitaminu A, což znamená, že jej tělo dokáže přeměnit na vitamin A (retinol). Chrání pokožku před účinky slunečního záření a dodává ji bronzový odstín. Má silné antioxidační účinky, a tím pomáhá neutralizovat volné radikály, které se v naší pokožce tvoří při působení UV záření. To může oddálit nežádoucí projevy, jako je zčervenání pokožky a následné olupování. Díky tomu jsme schopni déle ustát pobyt na sluníčku, čímž dosáhneme vyššího opalovacího účinku. Ale pozor, zvýšený příjem beta-karotenu neznamená, že už nebudeme potřebovat opalovací krém.

Potravinové zdroje: mrkev, batáty, dýně, červené a žluté papriky ale i tmavě listová zelenina jako je kapusta a špenát

Tip: Karotenoidy je vhodné kombinovat s tuky pro lepší vstřebávání.

 

2) Lykopen

Lykopen je červené barvivo, které se řadí mezi karotenoidy. Má také antioxidační účinky. Dokáže zmírnit poškození kůže a zvrátit tvorbu zánět. Díky tomu například snižuje riziko jejího předčasného stárnutí. Jeho přímá aplikace na kůži dokonce dokáže vyvinout ochranné účinky před UV zářením, snížit poškození kůže a zvrátit tvorbu zánětu.

Potravinové zdroje: Lykopen najdeme hlavně v rajčatech – jak už nám může napovědět barva. Můžeme ho najít také například ve vodním melounu, nebo v růžovém grapefruitu. Lépe se však vstřebává z tepelně upravených potravin než z těch čerstvých.

 

3) Lutein

Lutein také patří mezi karotenoidy a taktéž má antioxidační účinky. Bývá často spojován se zdravým zrakem, ale má pozitivní vliv i na pokožku. Lutein totiž zlepšuje ochranu pokožky tím, že podporuje její hydrataci a elasticitu.

Potravinové zdroje: brokolice, špenát, kapusta, dýně a vaječný žloutek

 

4) Tyrosin

Tyrosin je aminokyselina, která se podílí na procesu, při kterém vzniká kožní barvivo melamin. Melamin stojí za bronzovým opálením pokožky, a navíc chrání kůži před škodlivými následky UV záření tím, že je částečně absorbuje. Konzumací tyrosinu tedy podpoříme zdravé zbarvení pokožky i její ochranu.

Potravinové zdroje: Lidské tělo si samo tyrosin syntetizuje, můžeme však jeho množství v organismu podpořit konzumací některých potravin nebo suplementů. Tyrosin najdeme hlavně v kuřecím a krůtím mase, rybách, mléčných výrobcích a vejcích.

 

5) Zinek

Zinek má v organismu nespočet funkcí, je například součástí více než 200 enzymatických reakcí, které v našem těle probíhají. Podílí se na správné tvorbě kolagenu a keratinu – 2 nejdůležitější bílkoviny, které najdeme v kůži. Proto je spojován se zdravou pokožkou – zvyšuje elasticitu, pevnost a odolnost proti vnějším vlivům. Také působí antioxidačně – chrání pokožku před UV zářením.

Potravinové zdroje: luštěniny, obiloviny, ořechy, drůbeží maso, vepřová játra, mořské plody a mléčné výrobky

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA