Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Desatero ke změně životního stylu
29.09.2019

Desatero ke změně životního stylu

Zdravý životní styl nemusí nutně znamenat, že chcete zhubnout, jak to většina lidí může vnímat. Na světě je přece spousta lidí, kteří kila navíc nemají, a přesto žijí nezdravě. Zdravý způsob života zahrnuje obecně to, jak o sebe pečujeme, zda sportujeme, odpočíváme, i jak se stravujeme.

A jestli jste se rozhodli vzít svůj život do svých rukou a skoncovat se špatnými návyky, které vás doteď pronásledovaly, máme tu pro vás hned 10 bodů, jak a kde začít a hlavně, jak vytrvat.


 

1. Zapomeňte na slovo ,,DIETA“. Tento bod bychom rádi vypíchli hned na začátek.

Většina lidí si totiž pletou slovo ,,dieta“ s pojmem ,,zdravý životní styl,“ a myslí si, že je to totéž. Není! Naše mysl dietu považuje jako něco negativního, jako něco, co je pouze dočasné, co musíme nějakým způsobem překousnout, vydržet, do doby, než se něco stane – než zhubneme, a pak se navrátíme zpět do starých kolejí. To je ale právě ten špatný způsob. Zdravý životní styl je naopak doživotní změna způsobu našeho života. Kdy chceme dosahovat výsledků neustále, neustále se posouvat, být lepší než včera, být zdravý a být fit.

2. Změňte svůj přístup. Neříkejte, že něco "musíte". 

Ne, vy přece nemusíte cvičit a nemusíte jíst zdravě. Nikdo vás přece do toho nenutí. Ale vy přece chcete. Chcete cvičit, abyste byli fit a ve formě a měli pěknou, zpevněnou postavu. Vy přece chcete jíst zdravě, protože se po tom cítíte dobře, necítíte se nafoukle nebo unaveně. Naopak – cítíte se fresh a plní energie. To chcete. Chcete po každém cvičení a zdravém jídle, které si připravíte být na sebe pyšní s tím, že něco pro sebe děláte, že vám na sobě samém záleží.

 

3. Netlačte na pilu. Jak říká staré dobré pořekadlo – ,,Ani Řím nepostavili za den.“

A proto ani vy se nesnažte všechno měnit ráz na ráz. Na postupné změny se budete adaptovat lépe, bude to pro vás přirozenější a méně násilné. Všechno chce svůj čas. Proto pokud jste doteď byli zvyklí se stravovat 5x týdně po fasfoodech, snažte se snížit interval alespoň na 3x týdně, další týden už jen dvakrát… A uvidíme, že do měsíce si na ten přesmažený hamburger ani nevzpomenete. S tím se pojí i takový malý podbod – stanovujte si postupné cíle. Nesnažte se všechno změnit ze dne na den o 200%. Bude vás to akorát stresovat, a nastává tak riziko, že brzo selžete. Dávejte si proto krátkodobé cíle a změny ve vašem životě, které vás k výslednému správnému životnímu stylu dovedou.

Máte cíl shodit 20 kilo? Skvělé, ale neříkejte si, že to zvládnete do dvou týdnů. To nejde. Ne zdravě. Zdravý úbytek váhy se týdně pohybuje kolem půl kila, proto buďte realisti a hubněte zdravě a s rozumem.

 

4. Poslouchejte své tělo.

Nic se nemá přehánět, a ačkoliv vás nový životní styl nadchnul, vy vidíte výsledky, cítíte se skvěle a plní energie, někdy se prostě stane, že nás ten zákeřný moribundus dostihne, že nás pracovní tempo donutí vynechat cvičení, že nás učení, práce s dětmi nebo mimořádné události donutí nepřipravit si jídlo na další den… V pořádku. Neznamená to hned, že je vše ztraceno a vaše dosavadní dřina přišla vniveč.

Dejte tělu dostatek odpočinku, jste-li nastydlí. Nechoďte cvičit, pokud se opravdu necítíte a nos vám svítí více než sobu Rudolfovi o Vánocích. Dopřejte si volno, načerpejte novou sílu a energii do dalších dnů.

 

5. Strava je základ. Otázku stravy jsme tu už lehce nakously, ale zaslouží si samostatný bod.

O tom, jak se budete cítit, a jakou energií budete sršit, zodpovídá kvalitní jídelníček. Dejte proto přednost kvalitním nezpracovaným potravinám. Jezte libová masa, ryby, obiloviny jako rýži, brambory, zkuste batáty, ovesné vločky, nezapomeňte ani na luštěniny nebo kvalitní zdroje tuků, jako jsou kvalitní oleje, oříšky nebo avokádo. Nezapomínat byste neměli ani na dostatečný pitný režim, který by se měl pohybovat od 2-3 l na den, ideálně ve formě čisté vody nebo čajů.

6. Začnete se hýbat. Začátkem to možná bude trochu bolet (a to doslova), než se z pravidelného cvičení stane návyk. 

Důležité ale je, abyste si vybrali sport, který vás bude bavit. Nechoďte skákat v rytmu hudby jen protože chodí kamarádka, a vás to nebaví. Nechoďte zvedat činky, jen proto, že je teď fitness trendy.

Baví vás jízda na kole? Jezděte! Baví vás plavání? Běžte si zaplavat! Nebo nevíte co zkusit? Zkuste všechno! Jděte na lekci jógy, zkuste jízdu na koni, tenis, squash nebo zumbu.. Cokoliv. Těch možností je teď tolik, že věříme, že se v něčem najdete. Cvičením vyplavíte spoustu endorfínů, po kterých budete mít skvělou náladu a usmívat se na své okolí, jak sluníčko na hnoji. Mimo jiné zpevníte a vytvarujete vaši postavu a zlepšíte svoji fyzičkuA jestli do toho nechcete jít sami, není nic jednoduššího než vytáhnout kamarádku, partnera nebo i třeba vašeho potomka!

 

7. Spánek dělá divy

Spěte. Opravdu neopomíjejte dostatečný spánek. Budete odpočatí, spokojení a ready do dalších skvělých dnů, které vás čekají. Abyste zvládali celý váš ,,to do list,“ práci, rodinu, domácnost, koníčky… někde na to sílu brát musíte, a k tomu potřebujte i kvalitní spánek, proto se snažte denně spát 7-9 hodin.

8. Odměňte se - to je velice příjemný bod

Každého vždycky přeci potěší, když něco dostane, za to, že se mu něco povedlo. Tak proč si tu radost neudělat sami. Shodili jste kila, která jste si přáli? Šli jste na lekci cvičení, na které jste se tak dlouho přemlouvali? Tak se odměňte, však si to zasloužíte!

 

9. Pracujte s neúspěchem - možná nejtěžší bod vůbec

Každý dělá chyby a každý den není posvícení. Někdy se prostě nedaří, všechno nám padá na hlavu, a my bychom se nejradši zavrtali s obřím balením zmrzliny pod deku.

Nevadí, že jednou něco nevyjde. Že se vám něco nepodaří. Nevyčítejte si, že jste neodolali nějakému zákusku nebo, že vás přemohla lenora a vy nešli cvičit. Pokud to není často, nic se neděje. Jsme jen lidi. Jsme lidi, kteří se denně učí. Denně poznáváme, denně něco překonáváme, chybujeme, zkoušíme. A tak je přirozené, že to není každý den 100%. Důležitá je snaha a odhodlání. A to vy přeci máte!

 

10. Užívejte si to. Je to život. Je to váš život. Vám by mělo jít o vaše zdraví, a o to, jak se budete cítit.

Neděláte to pro partnera, pro to abyste ukázala kamarádce, jak na to máte. Vy si dokažte, že na to máte, že vám záleží na vlastním životě a zdraví. Dělejte to, co vás baví. Vařte si zdravá skvělá jídla, na která se budete těšit. Dělejte sport, který vás bude naplňovat, a po kterým se budete cítit jako znovuzrození.

 

Užívejte si tu cestu, užívejte si život.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA