Proč právě SKINNY? zobrazit více
Dárkové poukazy
Špičková kvalita surovin Chceš přeci to nejlepší
Potřebujete poradit ? Napište nám online na Facebook
Skinny - Dostaň se do formy s námi a měj skvělou postavu - skinny.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Čokoláda ve zdravém jídelníčku
26.11.2019

Čokoláda ve zdravém jídelníčku

Čokoláda tady je a bude. Bude nás pořád lákat, a asi stále pro nás bude znamenat něco nezdravého a nevhodného. My bychom vám ale dnešním článkem chtěli dokázat, že se čokolády nemusíte vzdávat, pokud jste se rozhodli pro zdravější způsob života.

Není dobré rozdělovat potraviny, na zdravé a nezdravé nebo vhodné do diety. Nic takového není. Jde o množství a rovnováhu, kterou našemu životnímu stylu, nastolíme.

Čokoláda není jen dokonale se rozplývajícím požitkem na jazyku. Není to jen exploze lahodné chuti, kdy slastí přivřeme oči.

 

Jak poznat kvalitní čokoládu?

Musíme mít ale celou dobu na paměti, že mluvíme o kvalitní hořké čokoládě, kde je důležité, abychom si u jejího výběru bedlivě četli složení. Dle legislativy je hořká čokoláda definována jako: "potravina vyrobená z kakaových součástí, přírodních sladidel, přidaných látek nebo látek určených k aromatizaci". U mléčné je pak přidáno mléko a u bílé kakaové máslo.

Nejlepším  ukazatelem kvality je podíl kakaové sušiny, která musí být zastoupena minimálně ve 35 % a 18 % kakaového másla u hořkého druhu. Taková oblíbená oříšková čokoláda musí navíc obsahovat minimálně 32 % celkové kakaové sušiny  a 8 % tuku prosté kakaové sušiny. 

Pokud jste milovníky oříšků, ohlídejte si, aby dle legislativy splňovala 20 g jemných oříšků na 100 g tabulky čokolády. Mléčné typy jsou doplněny hlavně o cukr, který se přidává k vybalancování hořké chuti, sladidla a mléka.

Čím je podíl kakaového tuku vyšší a obsah cukru nižší, tím čokoláda nabývá na kvalitě, jako je tomu nejvíce u extra hořkého druhu nebo druhu s vyšší jakostí, kde nesmí procento kakaové sušiny klesnout pod 43 % a 26 % kakaového másla.

Dle zákona nesmí čokoláda obsahovat živočišné tuky, které nepochází výhradně z mléka, různé druhy mouk, granulované nebo práškové škroby. Ve složení čokolád by se neměl vyskytovat rostlinný olej. Bohužel se v dnešních čokoládách vyskytuje běžně. Jeho hranice by neměla přesáhnout 5 %, jenže to z běžných obalů zjistit nejde. Tento tuk se vyskytuje zejména v těch levnějších druzích.

 

Mimo jiné 100g tabulka vysokoprocentní čokolády obsahuje zhruba 11 g vlákniny, 67 % železa, 98 % manganu, kofein, antioxidanty a z vitamínové a minerálové škály například vitamin A, K nebo B2, který je potřebný ke správné funkci našich orgánů či srdce.

A v neposlední řadě díky fenylalaninu opravdu přispívá k lepší náladě, protože vybízí náš mozek uvolňovat endorfiny.

 

Věděli jste, že čokoláda může mít zdravotní benefity?

Kvalitní čokoláda je plná antioxidantů, které jsou pro naše tělo prospěšné. Kakaové boby obsahují takzvané flavanoly, které stimulují výstelku cév k produkci oxidu dusnatého. Posilují tak naše cévy, snižují krevní tlak nebo cholesterol.

Plusem hořké čokolády je její schopnost chránit organismus přes oxidačním stresem. Hořké afrodiziakum mimo to zlepšuje prokrvení mozku a zlepšuje jeho funkce, a je dokázané, že snižuje možnost vzniku deprese, žaludečních vředů či dokonce alergie.

Tím ale nekončíme. Čokoláda napomáhá snižovat srážlivost krve a zlepšuje celkové prokrvení těla. Stimuluje centrální nervový systém, zvyšuje bdělost a napomáhá snižovat pocit únavy.

Určitě jste již na internetu zaznamenali nabídku čokoládových masáží a zábalů. Masáže a zábaly slouží zejména k relaxaci a uvolnění psychického napětí.

 

Tak co? Je čokoláda vaší sladkou neřestí?

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete slevu na svoji objednávku?
Napište nám svůj e-mail a my Vám obratem zašleme slevový kód. :)

Naše produkty jsou zaměřeny na ženy i muže. Zákazníci si našli velkou oblibu v našich produktech díky špičkovému složení surovin, které dávají smysl a pomůžou Vám na vaší cestě k vysněné postavě. Našim cílem je, aby si každý z Vás našel čas a vlastní cestu ke svému osobnímu úspěchu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.cz

                          

Produkty

Collagen

Spalovače

Zdraví a regenerace

Proteiny, které chutnají

Výhodná balení

Kompletní nabídka

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA